Cesky Hosting

Český hosting recenze pohledem profesionála

Český hosting mám rád, protože patří mezi nejstarší hostingy u nás. Mají i vlastní VPS a jiné služby, které jsou skvělé a moji klienti je často využívají. V této recenzi vám ukážu, jak dobrý tento hosting je. Chci vám pomoci se rozhodnout, zda jej můžete bez obav využít.

Český hosting v současné době doporučuji především proto, že má bezkonkurenční nabídku díky poměru cena/výkon. Na první rok ho můžete získat o 50 % levněji. Kromě toho máte 14 dní na vyzkoušení s garancí vrácení platby. Jednoduše nekupujete zajíce v pytli.

Tato nabídka se samozřejmě vyplatí a nedovolili by si ji nabídnout, kdyby nebyli přesvědčeni o kvalitě svých služeb.

Jak je na tom bezpečnost u Českého hostingu

✅ Český hosting je na trhu nějakých 20+ let. Za tu dobu svoje služby vypiplali. Jednoznačně se mi líbí, že zálohují vaše data každý den. Zálohy jsou dostupné 7 dní zpětně a týdenní zálohy jsou dostupné až 3 týdny zpět. Osobně jsem se mockrát přesvědčil, že je dobré mít k dispozici starší zálohy. A to především, když používáte WordPress. Když se vám náhodou zaviruje, tak obnovení starší zálohy je první z nejjednodušších záchran. Důležité je, že ty zálohy jsou kopírované do úplně jiného datacentra – jsou geograficky oddělené. To zvyšuje bezpečnost vašich dat, webů, mailů, databází.

Bezpečnost je důležitá, takže se vyplatí v tomto směru kontaktovat technickou podporu, zda reaguje rychle. Neměl jsem zrovna žádný technický problém, tak jsem se alespoň zeptal na platbu při zkušebním období.

Test Podpory Cesky Hosting

Výkon a parametry webhostingu

Dneska je to všude především o WordPress a WooCommerce. Má pro ně Český hosting dostatečný výkon? Jednoznačně vám mohu říct, že má dost výkonu. Uživatele WooCommerce potěší PHP memory limit 1024 MB, PHP time limit 300s a 12 PHP procesů. Na sdílený hosting jsou to skvělá čísla.

Ostatně se Český hosting sám na webu srovnává s Běžným hostingem ve srovnávací tabulce. Právě v té všechny parametry vyniknou lépe a mají největší vypovídající hodnotu.

Cesky Hosting Porovnani S Beznym Hostingem

Abych tedy jen nechválil. U Český hosting mi chybí jediná věc, a to je LiteSpeed Cache, kterou rád používám pro zrychlení WordPress. Každopádně pořád tady můžete používat pluginy jako WP Optimize, Fastest Cache, WP Rocket atd. Ty jsou většinou jednodušší na používání a nastavení. Jinak má Český hosting standardně nastaveno cachování statického obsahu. Díky němu mohou být při opakovaných návštěvách stránky načítány rychleji. To je důležité.

💡 Teď musím pochválit dobrý krok s jedním tarifem. U Českého hostingu nemusíte přemýšlet nad výběrem tarifu. Mají jediný webhostingový tarif, který je dobrý pro WordPress i jiné CMS nebo HTML weby. Máte k dispozici plný výkon, který je vážně dobrý, a je to cenově výhodné.

Instalace WordPress na jedno kliknutí

Samozřejmě můžete u tohoto webhostingu očekávat zrychlenou instalaci aplikací. Tím se zjednoduší využívání těchto služeb. V administraci si vyberete aplikaci, tu necháte nainstalovat do příslušného adresáře – na e-mail vám přijdou přihlašovací údaje. Je to prostě jednoduché. Nemusíte nic nastavovat, vyplňovat nebo se starat o FTP, PHPmyAdmin.

Cesky Hosting Instalace WordPress

Překvapilo mě, že zde je možnost nainstalovat WordPress s WooCommerce na jedno kliknutí. To jsem u žádného hostingu ještě neviděl.

Cesky Hosting Instalace WordPress A Woocommercejpg

Celá instalace nezabrala ani minutu. Výsledkem je nainstalovaný WordPress s WooCommerce. Navíc máte nainstalované základní bezpečnostní pluginy – WPC Hide Login (změna URL pro přihlášení), BBQ Firewall, Limit Login Attempts Reloaded, WP Change Email Sender. Kdybyste to měli dělat ručně, tak na tom necháte minimálně 20 minut času.

Cesky Hosting Nainstalovana Aplikace

Jednoduchost používání a administrace

Před chvilkou jsem jsem nakousnul jednoduchost používání, tak to tady dotáhnu. Český hosting provedl vizuální změny svého administračního rozhraní. Oni si ho vyvíjí sami, takže tady mají volnou ruku oproti některým hostingovkám.

Administrace je jednoduchá a neztratíte se v ní, což je třeba u WEDOS problém. Jenže WEDOS se bojí udělat redesign, aby nemusel řešit nářky dotčených uživatelů, ale to je jiný příběh.

K založení nové e-mailové schránky se proklikáte snadno. Cesta vede přes Domény a hosting – Jméno domény – E-maily. Tím se dostanete na obrazovku, kterou jsem vám vyfotil níže.

Cesky Hosting Zalozeni Emailu

Všechno je dobře popsané a vysvětlené, takže se tady neztratíte. Pokročilí uživatelé tady najdou snadno nastavení Cronu, Git, databáze, verze PHP, DNS a dalších věcí. A když už o tom mluvím, tak mě potěšilo jednoduchá konfigurace PHP prostřednictvím administrace. Není nutné psát na podporu.

Cesky Hosting Zmena Nastaveni Php

Co si budeme povídat. Většina uživatelů půjde do administračního rozhraní jen kvůli počátečnímu nainstalování WordPress a založení e-mailové schránky. Dále už tam vlastně ani nemusíte.

Jaká je cena

Už jsem tady v tom mém hodnocení několikrát psal, že je výhodná. První rok máte slevu 50 %, takže váš hosting bez domény vyjde na nějakých 856 Kč s DPH bez domény. V dalším roce to bude nějakých 1700 Kč s DPH. To je za tak silný hosting parádní cena. A neměl by se vám tady zadýchat ani WordPress s WooCommerce.

Cesky Hosting Cena

Benchmark Českého hostingu

Český hosting se stojí jako většina českých sdílených webhostingů. Služby jsou rychlé, výkon pořádný, ale kazí to pomalá databáze. Tohle je takový kolorit. Nemusí vás to trápit, protože ukazatel Importing large amount of data to database pro vás nebude důležitý. Minimálně ne u blogu, firemního webu a malého e-shopu na Woocommerce.

Cesky Hosting Benchmark

Klady a zápory WEDOS přehledně

Klady hostingu :

+ Silný výkon a jediný tarif
+ Perfektní uživatelská podpora
+ Jednoduchá administrace služeb
+ Rychlá instalace na jedno kliknutí
+ Denní zálohování
+ 14 dní na vyzkoušení zdarma

Zápory hostingu:

– Jen maličkosti, jako chybějící cache server

Závěrem

Určitě čekáte na verdikt, jestli bych vám Český hosting doporučil. Za celou svojí kariéru jsem neměl s tímto webhostingem zásadní problém. Funguje na něm magazín s návštěvností přes 120 000 měsíčně. To je dost vysoká návštěvnost na české podmínky. Znám WooCommerce e-shopy, které tam roky fungují bez problému a prosperují. No a osobně vím o stovkách firemních webů a blogů, které jsou u Českého hostingu. Tady prostě nešlápnete vedle a můžete tam bez obav dát svůj web i e-mail.

Podívejte se na recenze dalších mnou hodnocených nejlepších wordpress hostingů

Podobné příspěvky