Outlook Alternativa

Náhrada za Outlook [alternativy zdarma] eM Client nebo Mozilla Thunderbird

Může se to zdát šílené, že v době cloudové někdo řeší desktopového emailového klienta. Prostě jsem Gmail vyměnil za dektopového email klienta.  Byla to složitá cesta plná omylů a návratů ke starému dobrému Microsoft Outlooku. Ten nakonec měním za Thunderbird. Chcete vědět proč?

Nakonec používám zase Thunderbird

Thuderbird je zdarma. Ono by mi ani nevadilo, používat placeného emailového klienta, ale problém je v tom, že se mi ty moderní aplikace nějak špatně používají. V Thunderbirdu je zatím všechno jednoduché a rychlé. To je pro mě priorita. Samozřejmě je tady problém například s odkládání a připomínáním přijatých e-mailů. Tohle je funkce, které se mi lébé v eMclient, Gmail a dalších. Thunderbird tohle neumí.

Často se mi stává, že mi klienti pošlou stovky MB příloh. Ačkoliv to můj webhosting unese, tak já rád tyhle velké přílohy z mailů odstraňuji, protože vím, že už nebudou potřeba. Nicméně samotné zprávy potřebuji zachovat. U většiny klientů prostě samotnou přílohu nesmažete. Kvůli tomu se vám za čas ve schránce nahromadí fakt velký množství dat nebo budete muset mazat celé zprávy. Obojí je hloupost, takže potřebuju klienta, který umí mazat přílohy. Outlook, eM Client i Thunderbird tohle umí. Jenže Outlook mi přijde o dost víc neohrabanější než Thunderbird.

Alternativa pro Outlook – eM Client – tady je recenze

Ačkoliv jsem dlouhou dobu zkoušel používat Thunderbird, tak to prostě nebylo ono. Neustále mi něco chybělo a většinou to nebylo dostupné ani jako plugin. Tak například odložení příchozích zpráv. V eM Client je senzační funkce. Prostě vám přijde e-mail vy si ho necháte připomenout později. Nejlepší na tom je, že díky funkci Odložit vám zpráva zmizí z doručených zpráv. Takže, když chcete konkrétní e-mail řešit až za týden, tak vám ten týden nezaclání v Inboxu. Samozřejmě umí odkládat i odesílání zpráv.

Odložení zpráv v eM Client

Další bezvadnou věcí je přehledná komunikace bez nutnosti zdlouhavého scrollování historií odpovědí ve zprávě. eM Client umí komunikaci zobrazit v rychlém náhledu, takže jednoduše myší zobrazíte historii komunikace a odpovědí. To je hodně efektivní.

Rychlý náhled historie zpráv. Najedete myší na datum a okamžitě dostanete náhled zprávy.

eM Client má spoustu dalších funkcí a vychytávek. Navíc se umí minimalizovat do System tray, a to i po kliknutí na křížek. No prostě se vám klient jen tak nevypne.

Vyzkoušel jsem už spoustu e-mailových klientů. Nemůžu říct, že by ostatní byly špatné. To ne. Ale vždy to u mě vyhrával funkcemi Gmail. eM Client je perfektní náhrada za Gmail. A to hlavně funkcemi, bezpečností, Google vám tady nekouká do komunikace. Mrkněte na web, ať více, co eM Client vše umí. Jo je v češtině, což oceňuji.

Thunderbird vs eM Client

1. Thunderbird: Open-Source a Flexibilita: Mozilla Thunderbird je dlouhodobě oblíbený pro svou otevřenost a flexibilitu. Jako open-source aplikace nabízí Thunderbird možnost rozšíření a přizpůsobení prostřednictvím široké škály doplňků a rozšíření. Díky tomu mohou uživatelé přizpůsobit svůj emailový klient podle vlastních potřeb, přidávat funkce jako kalendář, správu úkolů nebo pokročilé vyhledávání.

Thunderbird také vyniká v ochraně soukromí a zabezpečení, což je pro mě jako uživatele velmi důležité. S možnostmi jako jsou šifrování emailů a ochrana proti sledování poskytuje Thunderbird silný základ pro bezpečnou komunikaci.

2. eM Client: Integrace a Uživatelská Přívětivost: Na druhé straně, eM Client je známý svou integrovanou a uživatelsky přívětivou platformou. Nabízí bezproblémovou integraci s mnoha emailovými službami, jako jsou Gmail, Outlook a další. Co mě na eM Clientu zaujalo, je jeho intuitivní rozhraní, které usnadňuje správu emailů, kalendáře a kontaktů na jednom místě.

eM Client také nabízí řadu pokročilých funkcí, jako jsou rychlé odpovědi, přizpůsobitelné šablony a efektivní správa kontaktů. Jeho rozhraní je optimalizováno pro rychlou a efektivní práci, což z něj činí ideální volbu pro profesionály, kteří potřebují spravovat velké množství emailové komunikace.

Závěr

Proč jsem hledal náhradu za Gmail

Do Gmailu jsem si za dobu jeho používání naimportoval 13 emailových adres, které jsem spravoval z jednoho účtu. Myslím, že tohle je jeho hlavní výhoda. Jasně, jde to udělat i s Hotmailem a já nevím s čím ještě, ale já prostě používal Gmail.

Používám snad všechny služby, které Google nabízí. Asi jako každý produktivní člověk. Proto mi nebylo divné používat jejich online emailového klienta. Používal se mi dobře. Po posledních úpravách jsem se rozhodl pro změnu. Gmail se mi začal používat čím dál tím hůř. Změny byly nejen vzhledové, ale i technické. Mě prostě tyhle Reacty a Angulary (javascriptové knihovny), co mají zjednodušit používání webu, nevyhovují. Přijdou mi těžkopádné a používají se mi špatně.

Outlook Express

Outlook express může být řešením pro nenáročné emailové uživatele. Outlook Express, dnes Microsoft Windows Mail (Windos Pošta), je nenáročná poštovní aplikace ve Windows.

Outlook Express - Microsoft Windows Mail

Outlook Express má všemožné vychytávky jako Kalendář, To-Do a spoustu dalšího různého nastavení. A samozřejmě možnost správy několika emailových účtů.

Jenže, už při jejím spuštění se mi připomněly webové aplikace jako Gmail. Možná je to naprogramované stejným jazykem. Nevím, ale zase to na mě působí neohrabaně.

Je náhrada za Outlook Express prémiový Microsoft Outlook?

Ano je. Je to lepší, svižnější a robustnější nástroj, který je dobrý pro správu jedné, ale i více emailových adres/schránek.

Microsoft Outlook je součástí kancelářské sady MS Office. Většina lidí, kteří potřebují ke své práci tabulkový procesor, touto sadou kancelářského software disponuje. MS Excel je podle mě nenahraditelný.

MS Outlook používá spousta lidí a firem po celém světě už od roku 1997.

Používají ho určitě ke své velké spokojenosti. Mě však nevyhovuje. Nemohu si na něj zvyknout.

Outlook není zdarma. Za balík MS Office jsem si připlatil právě kvůli Outlooku, ale nakonec jsem zjistil, že to bylo k ničemu. Outlook mi přijde neintuitivní a nepřehledný. Jako kdyby zaspal ve zmíněném roce 1997. Vlastně asi cena bude hlavním důvodem, proč lidé hledají za MS Outlook náhradu. A já ji našel.

Existuje spousta emailových klientů, které mají společného jmenovatele. Nepracují tak, jak by měly. Fungují, jak se jim zachce. Nejsou spolehlivé a s rozrůstající se emailovou schránkou jsou jejich pády na denním pořádku.

Náhrada za poštovního klienta MS Outlook? Je zdarma! Je to Thunderbird.

Emailového klienta vyvíjí společnost Mozilla Thunderbird údajně se stovkou dobrovolníků. V minulosti to s Thunderbirdem vypadalo zle, protože přestal patřit Mozille a tak byl jeho vývoj nejasný. Nakonec vznikla nová organizace, která se měla postarat o jeho další vývoj. A postarala se. Mozilla Thunderbird je dodnes aktualizovaný emailový klient. Tady můžete stáhnout Thunderbirda.

Mozilla Thunderbird

Proč Mozilla Thunderbird?

Kdyby rozhodovala cena, tak řeknu, že je zdarma. Cena nerozhoduje. U mě rozhoduje použitelnost a možnost rozšíření. Doplňků je k dispozici opravdu hodně. Doplňky pro Thunderbird. S jejich nainstalováním rozšíříte poštovního klienta o další funkce, které vám nesmí chybět, ale v základu vám nepřekáží. Prostě záleží na vašich potřebách a na tom, jestli si ten doplněk nainstalujete, nebo ne.

Thunderbird nabízí v základu Kalendář a jednoduchý To-Do. To jsou věci, které jsou důležité pro většinu lidí a jsou důležité pro rychlé poznamenávání. Jinak raději používám tužku a papírový blok. Já si svého klienta rozšířil o doplněk Odeslat později, kterým odkládám odesílání emailů na pozdější dobu. Takže si v pátek vytvořím mail s fakturou, ale jeho odeslání nastavím až na pondělí, protože faktura v mailu každému hned zvedne náladu a v pondělí obzvlášť.

Dalším doplňkem, který bych rád zmínil, je MinimizeToTray Reanimated. Nemám rád zbytečnosti na liště. Tenhle doplněk zařídí minimalizování Thunderbirdu do oznamovací oblasti. Můžu přijímat poštu, Thunderbird běží, ale nezaclání na hlavní liště v pracovním prostoru.

Závěr

Závěr je jasný. Já jsem Gmail a MS Outlook nahradil za Thunderbird.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

 1. Dobrý den.. Co je to za nesmysl prosím,vždyť Thurdebird chce dolary za provozování emailového klienta… A nebo to neznám,jak se dostat do aplikace a provozovat klienta Thurdebird zdarma..Nahoře píšete,že je zdarma..Už mám dost špionáže všech hajzlů na internetu za těch 70 let co žiju..Mohu si postavit web.. Doménu i server se systémem Windows server 2016 mám..Co je lepší?? Děkuji

  1. Mozilla Thunderbird je svobodný multiplatformní poštovní klient vyvíjený Mozilla Corporation a stovkami dobrovolníků. Používám ho řadu let a nikdy po mě nikdo peníze něchtěl. amozřejmě je možné poslat sponzorský dar, ale k tomu vás nikdo nenutí. Takže, ano, je zdarma.

   Jinak nepleťte si
   klient – software
   server – stroj

   Klient vás dokáže komfortně spojit se serverem.

Komentáře jsou uzavřeny.