Shrnutí roku 2021

Letošní rok byl neskutečná jízda, takže než jsem se otočil, tak je najednou jeho konec. Přitom jsem do začátku roku vstupoval s obavou, že nebude kvůli krizi co dělat. Jsem rád, že se všem mým spolupracovníkům a klientům dařilo. Jsem rád, že se dařilo mě. A to o pěkný kus lépe, jak loni. 

Na tenhle rok jsem měl pár důležitých věcí, které jsem chtěl určitě udělat. Kupodivu jsem je všechny udělal, takže neskončily na skládce mých nesplněných tasků.

Do roku 2021 jsem měl v plánu: 

  • zvýšit příjmy z hlavní náplně práce o 30 % (povedlo se o něco víc)
    k tomu jsem vydělal ještě něco na affiliate. S tím jsem ani moc nepočítal.
  • měl jsem v plánu spustit a rozšiřovat 2 projekty (je jich o něco víc)

To byly ty největší cíle, pak jsem měl spoustu menších, kde to vyšlo tak 50/50 (splněno/nesplněno). Prostě klasika.

Pozor, pozor! Psal jsem to celé na mobilu, takže je to plné chyb.

Jak to tedy po celý rok šlo?

Už od minulého prosince jsem měl ohromnou nechuť pracovat, byl jsem bez motivace a do všeho jsem se musel nutit. Prý se tomu říká KOPR. Tenhle stav mi vlastně vydržel asi do září, ale i přes to jsem se přinutil do spousty věcí.

Z kraje roku jsem začal běhat a otužovat se studenými sprchami. U toho otužování jsem chtěl přijít na to, proč to dělá tolik lidí. Kupodivu po pár dnech už nebyla ledová sprcha nějak nepříjemně šokující a dokázal jsem pod ní vydržet fakt dlouho. Jako asi chápu, že cévy při tom nějak pracují a třeba je to pro organismus dobré. Nicméně mě pak byla celý den zima a nedokázal jsem se zahřát. Po pár měsících jsem se na studenou vodu vykašlal a teď se sprchuju horkou vodou a myslím při tom na ty, kteří se trápí pod studenou a promýšlí další motivační post na FB o blahodárnosti studeného sprchování. Když teď vylezu ze sprchy, tak je mi prostě lépe, jsem chlap a ještě k tomu vyrovnávám světovou nerovnováhu ve spotřebě studená/teplá voda.

Jo s běháním jsem taky seknul. Několikrát do týdne jsem chodil v 6 ráno běhat. To bylo skvělé. Pomalu se rozednívalo, mrzlo, nikde nikdo. Každé ráno jsem potkával srnky, ale jak šly teploty nad nulu, tak v lese přibylo lidí a psů. Kvůli tomu mě to běhání přestalo bavit.

V 2022 plánuji velký návrat do cyklistiky. Tak snad to klapne, protože cyklistika jako sport zabere podstatně víc času oproti běhu. Ideálně 2,5-4 hodiny na trénink. Času je málo, protože rodina a spousta práce, ale o té až o kousek níž v tomhle článku.

Tenhle rok jsem měl v plánu svatbu s přítelkyní, ale nevyšlo to. Jako kdyby bylo po mém, tak pošlu právníka a je hotovo, ale znáte ženský :-). Prý by bylo dobré, abychom se na té svatbě ukázali a pozvali pár hostů.

V tomto roce se přítelkyně vrátila po mateřské do práce, takže jestli jsem měl do té doby na práci málo času, tak teď ho mám ještě o dost víc. Jak to? Malá šla do školky a z ní nosí domů agresivní dětské bacily, které na mě neuvěřitelně zabírají. Během října a listopadu jsme společně s dcerkou několikrát marodili. O vánoce jsme stihli i neštovice. Když nemarodíme, tak funguju spíš jako táta na mateřské, takže toho času na práci je zatraceně málo. No, ale jsem rád, že je přítelkyně v práci, kde přijde na jiné myšlenky, než je starost o prcka.

Můj boj s KOPRem

Jak jsem bojoval s tím KOPRem, tak jsem vymýšlel, co by mě mohlo bavit. Náhodou jsem se seznámil s jedním klukem z Moravy. Dali jsme jeden telefon, slovo dalo slovo a spustili jsme se Zdeňkem Matuškou společný affiliate projekt na téma zdraví, výživa a to ostatní, kde jsou prachy. Aniž bychom se znali nějak víc, tak nám ta spolupráce klapala okamžitě od samého začátku. 

Zpočátku jsem chtěl veškerý obsah psát sám, kvůli kvalitě. Pak se přišlo na to, že díky tomu se toho na projektu vlastně moc neudělalo. Když jsme přestali hledat viníka vzniklé situace, tak jsme našli copywriterky a vše se perfektně rozjelo.

V tu dobu kupoval Jarda Janíček SvětFitness a chtěl nás tam oba se Zdeňkem uplatnit. Mě jako odborníka na SEO, obsah a koordinátora práce, Zdeňka jako specialistu na linkbuilding. Jarda měl ale problém s naším projektem, protože se křížil se zájmy SvětaFitness. Tak jsme mu ten náš nový projekt odprodali. Tenkrát se o tom v médiích mluvilo jako o akvizici století. Když to antimonopolní úřad schválil, tak jsme se mohli pustit do práce. 

Tím jsme vlastně přišli o náš první společný projekt. Jak to dopadlo? Ze dne na den jsme vytvořili dva nové projekty, k tomu jsme koupili další dva slibné weby a ještě spustili zahraničí web, se kterým už sbíráme první úspěchy. 

Na to, že mám po celý rok pracovní nechutenství, je to docela dobrý, ne?

Člověk by si myslel, že už toho mám až nad hlavu. To jsou vlastní weby, weby se Zdeňkem a ještě práce pro klienty, kam mi letos přibyl třeba CBD Star, kde dělám SEO a plánuju obsah, a nově vznikající síť restaurací.

Tenhle rok je plodný na nápady a já mám kolem sebe lidi, kterým se stačí jen zmínit s ideou a hned dojde k její realizaci. Jedním z těch lidí je Tomáš Mahrík. Tomáš mi dává práci na několika projektech jako třeba WebhostingCentrum nebo WebsiteRadar.net a společně slavíme (ne)úspěchy na projektu ZeměZvířat. V ZemiZvířat věřím, že se nám letos povede dostat ji do černých čísel.

V průběhu roku mě napadla taková myšlenka, jak snadno rozjet PBN 3.0 weby. Nahrubo jsem to spočítal a navrhl, jak by to mohlo fungovat a profitovat. Byla to jen myšlenka, ale Tomáš začal okamžitě registrovat slibné expirované domény a instalovat WordPressy. To mě trochu zaskočilo, ale už se nedalo nic dělat.

Jak to dopadlo?

K dnešnímu dni máme asi 20 zaplněných webů. Ukázalo se, že té práce je kolem toho trochu víc, než jsem předpokládal, ale zatím se to dá.

Proč je to PBN 3.0? Protože se jde cestou kvalitního obsahu, a hlavně kvalitního odkazoveho profilu každého webu. Tedy žádné prolinkování mezi sebou kvůli umělému navýšení DR, žádné 0.5 NS krátké a trapné PR články. To není nic pro nás.

Celý rok na mě útočila reklama na jednu herní židli, tak jsem se rozhodl jí koupit.

Vždy se mi líbila herní židle Dx Racer. Vypadá fakt bombově. Říkal jsem si, že i záda by si ji zasloužila. A tak jsem si ji někdy začátkem října koupil. Ty jo, když přišla, když jsem ji montoval, tak to byla fakt bomba. Kvalita materiálů, perfektní provedení. Po prvním usednutí jsem věděl, že to je nejblbější židle, jakou jsem kdy měl. Ty polštáře, ty vypadají fakt mega super coolově, ale jsou úplně k hovnu, protože jsou sakra velký. Takže jsem je hned sundal. Jenže, když se dá ten bederní polštář pryč, tak na sedáku vznikne schod. Takže prdelí sedíte na schodu a po celou dobu, kdy pracujete, myslíte na to, jak sedíte prdelí na schodu a do toho vám do ramen tlačí opory ramen, které se vám asi snaží zdravě zakulatit záda. K tomu mě z ní šíleně bolela třísla a kolena.

dx racer židle

Na židli jsem přitom shlédnul několik recenzí na YT. Fakt se mi nechtělo věřit, jaký jsou ty Youtůbeři prodejný děvky :-D.

O týden později byla židle na Bazoši. Zbavil jsem se jí ale až v prosinci a samozřejmě pod cenou.

Teď sedím na tomhle a i když je to hrůza, tak je to lepší, než ta herní židle.

nejlepší ergonomická židle ze začátku 20. století

A to byl vlastně můj celý rok, který se nakonec perfektně vydařil. Vydělal jsem dost. Vydělal jsem k tomu na affilu a přece jsem se nezměnil v namyšleného arogantního idiota, který by snědl všechnu moudrost světa. Za to jsem rád. 😉

Příští rok 2022 nám asi všem pustí žilou. Inflace, energie, covid, krize. Já se zase strachuju, jestli pro mě bude dost práce a peněz, protože teď dělám tu nejlepší práci, jakou jsem kdy za svoji kariéru dělal, a nerad bych o ní přišel. A díky všem klientům, kolegům a spolupracovníkům za to. Pěkně se mi s vámi pracuje.

Mějte se fajn.

Reporty dalších online lidí:

Podobné příspěvky

4 Komentáře

  1. Velká gartulace k dosaženým úspěchům a k tomu, že se povedlo dodělat všecky důležité tasky. Tiše závidím 🙂 Zemi zvířat si bookmarkuju, stejně jako tento blog. Články jsou nejen přínosné a čtivé, ale baví mne i jejich otevřenost a upřímnost. Mám co dohánět 🙂 Zdraví Michal

  2. Zdravím, díky za Tvůj report. Pobavil jsem se u něj 😀 Přidal jsem odkaz na Tvůj článek také do svého reportu zde https://www.servistl.cz/blog/shrnuti-meho-roku-2021/

Komentáře jsou uzavřeny.