Jaký byl můj rok? Rok 2019, jako začátek nové příležitosti. Snad!

Dělal jsem si na Twitteru srandu, že ještě nezačala ta každoroční reportovací mánie o tom, jaký byl můj rok xxxx. Osobně jsem nad tím článkem přemýšlel už od listopadu. Hlavně kvůli tomu, abych byl první, kdo ten report napíše. Pak jsem se na to chtěl vykašlat úplně. No, nakonec jsem to napsal až na konci roku.

Tweet o reportu mého roku
Ilustrační foto tweetu.

Plány pro rok 2019

Na rok 2019 jsem měl spoustu plánů. Tolik, že mě to až deprimovalo, páč jsem věděl, že je stejně nesplním. Takže jsem ten seznam zkrátil. No a pak už se to plnilo skoro samo. Jak se říká: Co nemůžeš udělat dnes, na to se vykašli.

 1. Poznávat nové lidi
 2. Vydělat miliardu
 3. Být méně skeptický, optimistický a sarkastický
 4. Používat nějakou super appku na time management
 5. Zjistit co je time management
 6. Zjistit co bych chtěl v budoucnu dělat
 7. Přečíst hodně knih na jakékoli téma
 8. Sportovat
 9. Trávit čas s přítelkyní a dcerou
 10. Neřešit blbosti a prostě žít

Vy, kteří si pamatujete můj úžasný článek Měsíc podnikání na volné noze (už ho nečtěte, protože se z toho stala linkbuildingová žumpa), se můžete podivovat, že v seznamu není nic o podnikání.

Já jsem tomu podnikání totiž nedával takovou váhu. Bral jsem jen zakázky, které se mi zdály zajímavé nebo časově nenáročné, ale za to finančně lukrativní. Mojí prioritou, u těch zakázek, většinou bylo poznat nového člověka, jeho příběh, naučit se něco nového nebo získat nové poznatky či pohledy na věc. Peníze jsem tenhle rok řešit nechtěl. Finančně mě to teda dost vyčerpalo, to jako netvrdím, že ne.

V létě jsme byli na dovolené na Šumavě a tam to bylo tak super, že jsme jeli ještě na jednu a pak na další. Žádný stres z toho, že mi nezbude dovolená na vánoce. 🙂

Od února jsem si plánoval na léto zahradničení. Tedy hlavně pěstování rajčat. Rajčata nesnáším, ale chtěl jsem něco pěstovat. Abych řekl pravdu, tak moje očekávání a konečná úroda se dost lišili. Až tolik, že jsem hledal formulář na zemědělskou dotaci. Nejenže těch rajčat bylo málo, ale byla hnusnější, než obvykle rajčata bývají.

Celý rok jsem bral jako restart nového života. Potřeboval jsem si utřídit myšlenky a plány o tom, čemu bych se chtěl věnovat a co by mě naplňovalo. Doteď jsem celý život dělal práce, které mě nezajímaly a nebavily. Většinou s lidmi, se kterými bych se jinak nikdy nestýkal. Teda fakt jsem si nemyslel, že se to moje přemýtání protáhne na tak dlouhou dobu (celý rok). Myslel jsem si, že na mě bude přítelkyně tlačit, abych už konečně vypadl něco dělat. Trochu jsem v to doufal, protože jsem pod tlakem fakt vysoce efektivní, takže bych vymyslel nějaký životní převrat. Jenže ona mě hlavně podporovala. To byla podpásovka jako prase :-D. Život přináší samé nevyzpytatelné příhody. No, nakonec jsem přišel na to, co bych chtěl v roce 2020 dělat.

Nedávno jsem viděl inzerát na contentťáka do Rohlíku, na který jsem měl fakt 100 chutí odpovědět. Tedy napsat CV a nějaký ten motivační brak. To mě docela šokovalo, protože mě ty pracovní intervia pořád děsí :-D.

Takže je rozhodnuto, co bych chtěl dělat. Co však není rozhodnuto: kde a s kým nebo pro koho to budu dělat.

Jak vyšel rok 2019

 1. Poznal jsem pár idiotů, ale daleko více interesantních (jsem to napsal, aby se tu 2x neopakovalo – zajímavých) lidí, díky kterým jsem měl možnost pracovat na zajímavých projektech (např. Marketing Mapy). Díky Michale.
 2. Jak jsem bral jen některé zakázky, tak jsem skončil lehce pod plánem. 😀
 3. Kdybych se toho zbavil, tak bych to nebyl já.
 4. Miluju všechny ty Wunderlisty, Todoisty, Trella, Freela… Miluju si do nich zapisovat úkoly a přiřazovat jim priority nebo tagy. A po půl roce je nevyplněné mazat. Úkoly pořád píšu na papír a tam odtud je na 100% splním. Jenže ty appky jsou fakt super.
 5. Zjistitl jsem, že to máme v sobě každý od narození. Většinou nám jde plánovat věci, které se nám chtějí dělat a ty se nám chce i plnit. Ty co se nám dělat nechtějí, na ty je každý time management krátký.
 6. Je to určitě svět onlinu a práce s obsahem. Jeho plánování, podílení se na tvorbě, testování, upravování, kecání do něj copíkům. Prostě dělat obsah pro projekty nebo projekt, který to bude posouvat dále a zvyšovat mu čísla.
 7. Chtěl jsem číst nějaké motivační knihy nebo ty od Dognetu. O tom vydělávání. To je takový pozitivní čtení, kterým se vždycky sjedu a pak se cítím na pár dnů být nad vodou. Ani jednu jsem nepřečetl ani nekoupil.
 8. V létě jsem dal 60 km na kole na Šumavě. S ročním dítětem se fakt blbě sportuje. Celý den za dcerou běháme a většinou se pak večer svalíme vyčepáním u televize.
 9. Jo! To vyšlo na 100%.
 10. Neřešil jsem je.

A teď nějaký čísla:

4, 8, 25, 32, 38, 43. Zkuste si je vsadit, třeba to vyjde. Jestli jo, tak mi tom hlavně nepište. 🙂

Plány na rok 2020

 • Začít vydělávat. Intelektuální večerní rozvahy o životě jsou fajn, ale nenakrmí nás to :-). Upřímně jsem myslel, že na mě bude přítelkyně vytvářet tlak, ale ona mě v tom rozmýšlení ještě podporuje. Hrůza! 😀
 • Dělat co mě bude naplňovat. Pracovně i nepracovně a s lidmi, co nejsou idioti.
 • Utrácet víc peněz. Několik let jsem žil v módu minimalismu. Snažil jsem si odpírat jakoukoli moderní blbost (nové mobily, hodinky, auta, elektro, cestování, kola). Ekologická a ekonomická zátěž sice dobrá, ale jinak je to nuda 😀 .
 • Být víc vidět. Online i offline. Víc veřejně šířit svůj pohled na obor online marketingu.
 • Poznávat nové lidi. Ať je to, kdo je to.
 • Naučit se použitelně anglicky. Snad to letos vyjde. Chybí mi motivace.
 • Sport. Už jsem si koupil nový mobil a hodinky s GPS. Tím jsem už trochu splnil jeden úkol roku 2020.
 • Cestování. Osobně mě cestování moc nebere. Člověk nemůže na letiště jen tak, v sandálích s ponožkama, trikem s logem UnderArmour bez rukávu a ledvinkou přes rameno, aby si ho hned někdo nefotil na Instáč. Jenže přítelkyně cestuje ráda.
 • Od přemýšlení k činům. Méně přemýšlet a analyzovat před tím, než něco udělám. Přílišné přemýšlení a analyzování mě brzdí v rozvoji, páč kdo moc přemýšlí, ten se většinou dopřemýšlí k tomu, že je lepší se na tu věc radši vykašlat. Opravdu přemýšlím o tom, používat k rozhodování hod korunou. Což je průser, protože už o tom samotném přemýšlím :-D.
 • Žít.

Jestli jste to dočetli (bez přeskakování) celé až sem, tak vám přeji všechno nejlepší v tom dalším roce. Ať je jaký je. A jestli jste přeskakovali, tak vám taky. Ale míň. He he 🙂

Za zmínku 100% stojí

Podobné příspěvky