Tvorba stránek s Elementorem. 12 tipů, na co si dát pozor!
Tvorba webových stránek, s rozšířeními jako je page builder Elementor, se zdá být snadná. S praxí však získávám trochu jiný pohled na věc. Nejednou se mi totiž stalo, že jsem klientům opravoval stránky vytvořené na Elementoru, nebo je dokonce celé předělával. A víte kde je zádrhel? Chcete vědět, na co si dát pozor při tvoření stránek s vizuálním builderem Elementor?
Víte proč jsem Elementor PRO umístil mezi nejlepší WordPress šablony? Tak po kliknutí na odkaz se to dozvíte.
Elementor problém
Největším problémem vizuálního builderu stránek je asi to, že nabízí mnoho různých efektů, ikonek, hejblátek, cvakátek, borderů, stínů, akordeónů a dalších věcí, bez kterých se neobejde žádná moderní webová stránka.
Ve změti všech těch udělátek se jeden snadno ztratí, takže mě napadlo, že by se někomu mohl hodit seznam věcí, na které při tvorbě stránek s Elementorem nezapomenout. Samozřejmě, nejlepší je dát všechny ty věci naráz na jednu stránku, ať si uživatel lebedí pohledem na ten skvost. Někdy se na to prostě zapomene. Dneska jsou v módě různé checklisty, tak jsem jeden vytvořil, ať mají ten svůj i ortodoxní Elementoristé.
Checklist pro kvalitní stavitele stránek na Elementoru
- Po příchodu na web se musí zobrazit, aspoň na 10 vteřin, ozubená kolečka
- Nadpis H1 se musí rychle prostřídávat s jiným
- Text musí na web vyskakovat a příjíždět ze všech stran
- Kde to jde, tak dát Flip efekt
- U ikonek zvýraznit okraje, alespoň na 5px
- Border radius dát všude minimálně na 20px
- Ikonky by se měly buď neustále otáčet, nebo minimálně po nájezdu myší
- Buttony se musí po nájezdu myší zmenšit, zapulzovat, poskočit, odskočit nebo protočit
- Na webu nesmí chybět counter, co odpočítává, kolik jsem za rok vypil/a/o kafe, a kolik km jezdím ročně tramvají
- Na webu nesmí chybět slider s tapetama v HD rozlišení
- Na pozadí vložit nesouvisející video z YouTube nebo animaci, ať se to déle načítá
- Jít diskutovat na Facebook na stránku o WordPressu, proč se to nenačítá
Co mě vedlo k sepsání článku?
Elementor nabízí možnost vytvoření pěkného webu bez kódování. Díky tomu se k tvorbě webů dostanou i patlalové, kteří to prostě mrší. Proč? Protože na jeden web použijí všechny efekty co Elementor nabízí. Vkládají tam nesmyslné prvky, fotografie a videa nesouvisející s daným oborem. Proč? Protože je to jednoduché. Přesto jsem Elementor zařadil mezi nejlepší WordPress šablony, jaké je možné v současné době používat.
Největší legrace je, že tito lidé pak nabízejí placené kurzy o tvorbě stránek v Elementoru. No schválně si zadejte do Google „tvorba stránek s Elementorem“.
Tenhle článek jsem sepsal právě kvůli checklistu, který má lidi odradit od používání hromady efektů. A těm, co to nepochopí, ten checklist alespoň pomůže na nic nezapomenout. A taky proto, že tím zachraňuji skomírající blogový svět. A taky proto, že jsem potřeboval něco napsat. A taky nachytat pár KáWéček.
Všem mým klientům Elementor doporučuji. Ozubená kola jsme dokonce vytunili doprovodným textem „načítám“, aby obyčejný uživatel pochopil, co se děje.
Tak to je dobrá zpráva. No hele, možná ti pomůže tenhle odkaz: https://loading.io/ 😀